Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Weekend szczęśliwy dla Paraolimpijczyków!

Weekend szczęśliwy dla Paraolimpijczyków!

W weekend Polacy wywalczyli 6 medali, jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Dziś kolejne dwa.

Tomasz Blatkiewicz został brązowym medalistą w pchnięciu kulą. Mistrzem paraolimpijskim został Chińczyk Xia Dong, srebro wywalczył Niemiec Thomas Loosch.

Damian Pietrasik był drugi w finale zawodów pływackich na dystansie 100 m stylem klasycznym. Wyprzedził go Chińczyk Yang Bozum.

Andrzej Zając, pilotowany przez Dariusza Flaka zwyciężył w kolarskim wyścigu szosowym na dystansie 96,8 km, zaledwie o sekundę wyprzedzając ekipę Finlandii. Na metę dojechał z wynikiem 2:14,44.

Paweł Piotrowski wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą.

Katarzyna Pawlik po raz  drugi stanęła na podium. Była druga w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym z wynikiem 28,92 s. Wyprzedziła ją Kanadyjka Anna Pollnario.

Zawodnik SKS Konstancin Dariusz Pender w szermierce na wózkach wywalczył srebrny medal. W finale pokonał go Węgier Gyula Mato.