Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Podlaskiem

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Podlaskiem

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Podlaskiem

Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik od poniedziałku wizytował województwo podlaskie. Najpierw odwiedził Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Brodzie Nowym oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suwałkach. We wtorek (16.06) spotkał się z wojewodą podlaskim oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „My dla Innych”, które działa w Białymstoku i zwiedził Zakład Aktywności Zawodowej, który prowadzi organizacja.

 

- Nie ukrywam, że z pewnym niepokojem wyruszałem w tę pierwszą po przerwie, wynikającej z powodu pandemii, podróż, obawiając się, że znajdę miejsca dedykowane osobom z niepełnosprawnością w trudnej kondycji. Póki co, muszę powiedzieć, że województwo podlaskie zaskoczyło mnie ogromnie pozytywnie swoją energią, podejściem, gotowością do szukania nowych rozwiązań i tym, że mimo kryzysu te miejsca, które odwiedziłem do tej pory, radzą sobie doskonalne – powiedział na konferencji prasowej wiceminister Paweł Wdówik.

Opieka Wytchnieniowa i Usługi Opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych - edycja 2020

Podczas wtorkowego spotkania wiceminister rodziny i wojewoda podlaski podpisali dwie umowy na realizację zadań w ramach Funduszu Solidarnościowego, które dotyczą dwóch programów: Opieki Wytchnieniowej i Usług Opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych -edycja 2020 programy te angażują samorządy z terenu województwa podlaskiego i opiewają na kwotę ok. 1 mln zł.

    

    

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-06-17 13:36przez:
Opublikowano:2020-06-16 00:00przez: Ewa Dąbrowska
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:1039

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.