Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Podlaskiem

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 czerwca 2020

Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik od poniedziałku wizytował województwo podlaskie. Najpierw odwiedził Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Brodzie Nowym oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suwałkach. We wtorek (16.06) spotkał się z wojewodą podlaskim oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „My dla Innych”, które działa w Białymstoku i zwiedził Zakład Aktywności Zawodowej, który prowadzi organizacja.

- Nie ukrywam, że z pewnym niepokojem wyruszałem w tę pierwszą po przerwie, wynikającej z powodu pandemii, podróż, obawiając się, że znajdę miejsca dedykowane osobom z niepełnosprawnością w trudnej kondycji. Póki co, muszę powiedzieć, że województwo podlaskie zaskoczyło mnie ogromnie pozytywnie swoją energią, podejściem, gotowością do szukania nowych rozwiązań i tym, że mimo kryzysu te miejsca, które odwiedziłem do tej pory, radzą sobie doskonalne – powiedział na konferencji prasowej wiceminister Paweł Wdówik.

Opieka Wytchnieniowa i Usługi Opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych - edycja 2020

Podczas wtorkowego spotkania wiceminister rodziny i wojewoda podlaski podpisali dwie umowy na realizację zadań w ramach Funduszu Solidarnościowego, które dotyczą dwóch programów: Opieki Wytchnieniowej i Usług Opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych -edycja 2020 programy te angażują samorządy z terenu województwa podlaskiego i opiewają na kwotę ok. 1 mln zł.

    

    

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-16
Data publikacji:2020-06-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Ewa Dąbrowska
Liczba odwiedzin:287