Szerokie konsultacje "Za życiem"

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 października 2017

17 października w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca regionalne konsultacje programu "Za życiem".

Dyskusje prowadzone ze środowiskiem osób niepełnosprawnych przyczynią się do tego, że przyjęte rozwiązania i propozycje będą rzeczywiście odpowiadały ich potrzebom – powiedział dziś wiceminister Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych otwierając spotkanie.

Wiceminister Michałkiewicz poinformował, że przygotowywane są zmiany dotyczące opieki wytchnieniowej. W drugim pakiecie programu „Za życiem” zostaną wprowadzone rozwiązania pozwalające łączyć pracę zawodową z opieką nad osobą niepełnosprawną.

Wystąpienie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawych Pana Krzysztofa Michałkiewicza.

Zwrócił uwagę na fakt, że tak szerokich konsultacji, które mają służyć wypracowaniu rozwiązań służących osobom niepełnosprawnym, dotychczas jeszcze nie przeprowadzono. Dodał, że rozpoczęły się prace nad strategią dla osób niepełnosprawnych.

Konsultacje prowadzone w związku z programem "Za życiem", to to cykl szesnastu spotkań regionalnych, dwóch ogólnopolskich konferencji połączonych z warsztatami, a także trzydziestu dwóch spotkań ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Pierwsza ogólnopolska konferencja otwierająca „Konsultacje+” odbyła się 17 maja br. w Warszawie."

Program "Za życiem" ruszył w styczniu tego roku. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

W 2017 r. na realizację programu zaplanowano 511 mln zł. W latach 2017-2021 na program zostanie przeznaczonych łącznie 3,7 mld zł.

Więcej o programie w informatorze pdf 526 kb.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

  Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy konferencji

  Uczestnicy konferencji

 • Powiększ zdjęcie Prezes PFRON Dorota Habich

  Prezes PFRON Dorota Habich

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-18
Data publikacji:2017-10-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:2120