Uroczyste otwarcie WTZ w Świeszewie

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 lutego 2019

W poniedziałek, 4 lutego 2019 r., w Świeszewie, odbyła się uroczystość otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Jan – Pol”.

W wydarzeniu udział wzięli: Krzysztof Michałkiewicz - sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Henryk Kowalczyk - Minister Środowiska, Tomasz Maruszewski - Zastępca Prezesa PFRON ds. Finansowych oraz przedstawiciele Oddziału Mazowieckiego PFRON, duchowieństwa, władz samorządowych gmin i powiatów, z terenu których pochodzą uczestnicy WTZ oraz właściciele firm, instytucji i organizacji, z którymi na co dzień współpracuje Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Jan – Pol”. Licznie w tym wydarzeniu udział wzięli również rodzice i opiekunowie uczestników WTZ i Klubu Absolwenta.

Świeszewskie WTZ obejmują swoją opieką 40 uczestników z 5-ciu okolicznych gmin (Świercz, Nasielska, Winnicy, Nowego Miasta, Pomiechówka) i 3 powiatów (pułtuskiego, nowodworskiego, płońskiego), którzy przechodzą ścieżkę rehabilitacji społeczno-zawodowej w 6-ciu pracowniach: multimedialnej, gospodarstwa domowego, ogrodniczo-technicznej, krawieckiej i rękodzieła artystycznego, muzyczno-teatralnej i plastyczno-florystycznej. Prężnie działa tu także Klub Absolwenta zrzeszający 32 osoby (absolwentów WTZ i osoby oczekujące na przyjęcie do WTZ). W placówce jest zatrudnionych 11 osób.

WTZ przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Jan – Pol” przez 12 lat funkcjonowały w gminie Nasielsk. Dzięki wsparciu lokalnego samorządu znalazły nową, doskonale przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, siedzibę w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Świeszewie.

Uroczystość otwarcia nowego WTZ poprzedziła msza św. W programie spotkania, które prowadzili wspólnie Bogumiła Szlaska kierownik WTZ, prezes Stowarzyszenia i Adam Misiewicz wójt Świercz wzięli udział także uczestnicy i absolwenci WTZ.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Uroczyste przecięcie wstęgi nowo otwartego WTZ.

  Uroczyste przecięcie wstęgi nowo otwartego WTZ.

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy spotkania wysłuchują części oficjalnej podaczas uroczystości.

  Uczestnicy spotkania wysłuchują części oficjalnej podaczas uroczystości.

 • Powiększ zdjęcie Od lewej Tomasz Maruszewski Zastępca Prezesa ds. Finansowych PFRON Henryk Kowalczyk Minister Środowiska Krzysztof Michałkiewicz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik

  Od lewej Tomasz Maruszewski Zastępca Prezesa ds. Finansowych PFRON Henryk Kowalczyk Minister Środowiska Krzysztof Michałkiewicz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-05
Data publikacji:2019-02-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Iwańczyk
Liczba odwiedzin:548