Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - Kolejna gmina z dofinansowaniem na stworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Wyszukiwarka

Kolejna gmina z dofinansowaniem na stworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Gmina Łapy otrzyma dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na stworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych.

Pomoc.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało kolejny wniosek o dofinansowanie z programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Dotyczy on budowy w Gminie Łapy placówki dla osób z niepełnosprawnościami. Z Funduszu Solidarnościowego na ten cel gmina otrzyma ponad 2,7 mln złotych dofinansowania.

„Centra opiekuńczo-mieszkalne” to placówki, w których dorosłe osoby niepełnoprawne będą mogły zamieszkać lub przebywać w ciągu dnia. Dodatkowo, osoby niepełnoprawne otrzymają w tych miejscach  wsparcie w zakresie potrzeb zdrowotnych, opiekuńczych, pielęgnacyjnych, rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji społecznych.

Ze środków z Funduszu Solidarnościowego w 2020 roku, realizowane są również i inne programy, służące wsparciu osób niepełnosprawnych. Są to: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych i Opieka wytchnieniowa.

Trwa nabór wniosków do programów „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” i „Opieka wytchnieniowa”. Do 3 kwietnia gminy i powiaty będą mogły ubiegać się o dofinansowania w ramach tych programów.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-03-17 13:26:48przez:
Opublikowano:2020-03-17 00:00:00przez: Ewa Dąbrowska
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:854

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Kontakt

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Siedziba:

ul.Żurawia 4 A,
00- 503 Warszawa

Telefon (22) 461 60 00

e-mail: sekretariat.bon@mrpips.gov.pl 

 

Adres korespondencyjny:

ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa