Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Podpisanie Porozumienia z Pocztą Polską

30 marca 2017

29 marca 2017 r. podpisane zostało Porozumienie o Współpracy z Pocztą Polską 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz i prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Robert Kwiatkowski podpisali 29 marca Porozumienie o Współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych z prezesem Poczty Polskiej Przemysławem Sypniewskim.

Dokument mówi m.in. o podnoszeniu jakości usług świadczonych dla klientów będących osobami niepełnosprawnymi w ramach programu „Poczta Polska otwarta na niepełnoprawnych”. Zakłada także zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędach pocztowych.

Minister Elżbieta Rafalska powiedziała, że rząd polski chce prowadzić politykę istotnych zmian w zakresie postrzegania osób niepełnosprawnych. - Kluczowe znaczenie ma poprawa dostępności do rynku pracy, podwyższenie wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych, likwidacja barier architektonicznych, ale też podniesienie jakości usług, które powinny być dla wszystkich jednakowo dostępne – stwierdziła minister.

Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz przypomniał, że MRPiPS chce zachęcić wszystkich pracodawców, m.in. spółki państwowe, resorty, urzędy do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. - Żeby otworzyły się na zatrudnianie, ale także na potrzeby osób niepełnosprawnych. Żeby pamiętały, że to, co dla nas jest przeszkodą, często dla osoby niepełnosprawnej jest barierą nie do przekroczenia – dodał wiceminister.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Krzysztof Michałkiewicz, Elżbieta Rafalska, Robert Kwiatkowski, Przemyslaw Sypniewski

    Krzysztof Michałkiewicz, Elżbieta Rafalska, Robert Kwiatkowski, Przemyslaw Sypniewski

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-03-30
Data publikacji:2017-03-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:742