Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Lublinie

3 grudnia 2018

W dniu wczorajszym, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Oddział Lubelski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zorganizował w siedzibie TVP 3 Lublin spotkanie poświęcone osobom niepełnosprawnym. Uczestniczyli w nim miedzy innymi Pan Krzysztof Michałkiewicz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Pan Michał Pelczarski Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Pan Jerzy Dąbski Dyrektor  Lubelskiego Oddziału PFRON oraz bohaterowie programu „Włączeni i Aktywni”.

Spotkanie było okazją do podsumowania realizacji programu „Włączeni i Aktywni” oraz rozmowy
o potrzebach i problemach osób niepełnosprawnych.
Ponadto w trakcie spotkania Pan Minister Krzysztof Michałkiewicz złożył wszystkim osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom, przyjaciołom i bliskim życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Bohaterami programu „Włączeni i Aktywni” są niezwykłe osoby z niepełnosprawnościami, które swoją aktywnością zadziwiają otoczenie i prezentują postawy godne upowszechnienia oraz Stowarzyszenia i Fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Zrealizowano 33 odcinki programu, które doczekały się emisji zarówno na antenie TVP 3 jak i w telewizji ogólnopolskiej.
Spotkanie uświetnił występ „Kapeli Drewutnia” składającej się z artystów niepełnosprawnych, grających muzykę w stylu folk.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Kapela Drewutnia podczas występu na spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w TVP Lublin

    Kapela Drewutnia podczas występu na spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w TVP Lublin

  • Powiększ zdjęcie widok na salę z uczestnikami spotkania w TVP Lublin.

    widok na salę z uczestnikami spotkania w TVP Lublin.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-03
Data publikacji:2018-12-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Wenek
Liczba odwiedzin:624