Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Kolejna gmina z dofinansowaniem na stworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego

17 marca 2020

Gmina Łapy otrzyma dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na stworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych.

Pomoc.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało kolejny wniosek o dofinansowanie z programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Dotyczy on budowy w Gminie Łapy placówki dla osób z niepełnosprawnościami. Z Funduszu Solidarnościowego na ten cel gmina otrzyma ponad 2,7 mln złotych dofinansowania.

„Centra opiekuńczo-mieszkalne” to placówki, w których dorosłe osoby niepełnoprawne będą mogły zamieszkać lub przebywać w ciągu dnia. Dodatkowo, osoby niepełnoprawne otrzymają w tych miejscach  wsparcie w zakresie potrzeb zdrowotnych, opiekuńczych, pielęgnacyjnych, rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji społecznych.

Ze środków z Funduszu Solidarnościowego w 2020 roku, realizowane są również i inne programy, służące wsparciu osób niepełnosprawnych. Są to: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych i Opieka wytchnieniowa.

Trwa nabór wniosków do programów „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” i „Opieka wytchnieniowa”. Do 3 kwietnia gminy i powiaty będą mogły ubiegać się o dofinansowania w ramach tych programów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-17
Data publikacji:2020-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Ewa Dąbrowska
Liczba odwiedzin:732