Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Aktualności

Artykuły

Wyniki naboru wniosków w ramach Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019 finansowanego z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

W dniu 17 maja 2019 r. minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego dokonał ostatecznej weryfikacji i zatwierdzenia wniosków złożonych przez wojewodów .

23 maja 2019
Czytaj więcej o: Wyniki naboru wniosków w ramach Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019 finansowanego z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Aktywni plus. Nowy projekt i porozumienie na rzecz aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

Przejdź do - Aktywni plus. Nowy projekt i porozumienie na rzecz aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Grupa Enea podpisały porozumienie o współpracy na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. – To szansa na nowe, stabilne miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, który wspólnie z minister Elżbietą Rafalską, objął patronat nad inicjatywą.

21 maja 2019
Czytaj więcej o: Aktywni plus. Nowy projekt i porozumienie na rzecz aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

Większe wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu

W odpowiedzi na postulaty organizacji pozarządowych działających na rzecz osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi, opiekunów tych osób, a także kierowników środowiskowych domów samopomocy, przygotowaliśmy nowelizację rozporządzenia wprowadzającą nowy typ środowiskowego domu samopomocy – typu D – dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi – informuje minister Elżbieta Rafalska.

16 maja 2019
Czytaj więcej o: Większe wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu

Ogłoszenie ws.wyboru partnerów do projektu pt.„Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”

Ogłoszenie ws. wyboru partnerów do projektu pt. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”

Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w dniu 9 maja 2019 r.

Przejdź do - Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w dniu 9 maja 2019 r.

W dniu 9 maja br., pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Michałkiewicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, odbyło się posiedzenie Zespołu ds. wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w dniu 9 maja 2019 r.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-19
Data publikacji:2015-03-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:70345