Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Konferencja "Włączenie wyłączonych"

Konferencja "Włączenie wyłączonych"

Konferencja „Włączenie wyłączonych - czyli jak realizować ideę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw wobec osób niepełnosprawnych" odbyła się 3 grudnia 2012 r. w Warszawie.

Została zorganizowana przez Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosława Dudę oraz Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Podczas konferencji zaprezentowano zarówno teoretyczne aspekty, jak i praktyczne przykłady społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w kontekście zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także postrzegania tych osób jako uczestników rynku i klientów.

- Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – powiedział otwierając konferencję Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. – Postanowiliśmy zaakcentować go poważną dyskusją na temat kluczowej kwestii: jak skutecznie włączać w rynek pracy osoby niepełnosprawne i jak przełamywać bariery strachu oraz niemożności po obu stronach – pracodawców i poszukujących pracy. Minister Duda mówił też o poszukiwaniu nowych rozwiązań, w zapewnieniu trenerów pracy, asystentów oraz zindywidualizowanego podejścia do konkretnych przypadków.

- Głównym postulatem naszej organizacji jest wzrost zatrudnienia – stwierdził Lech Pilawski, Prezes PKPP Lewiatan. – Może się wydawać, że mówienie o tym w czasie spowolnienia gospodarczego jest trochę na wyrost, ale zawsze warto dyskutować o niezbędnych zmianach systemowych. Niepełnosprawni pracownicy to ogromny, choć niewykorzystany potencjał. Dlatego szukajmy wzorów dobrych praktyk i pomysłów, by pieniądze przeznaczane na rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych nie były marnowane. Prezes Pilawski przypomniał też o współpracy w tej dziedzinie z fundacją „la Caixa", pomagającej m.in. osobom z dużym ryzykiem utraty pracy lub izolacji społecznej.

Podczas konferencji dyskutowano m.in. na temat społecznej odpowiedzialności biznesu wobec osób niepełnosprawnych, aspektów społecznych w zamówieniach publicznych czy osoby niepełnosprawnej jako klienta i pracownika w świetle wykluczenia cyfrowego.

Panel dyskusyjny poprowadził Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Wiceprezes Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością.

Uczestnikami konferencji byli przedsiębiorcy, którym bliska jest idea CSR, pracodawcy i firmy zainteresowane zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Prezentacje:

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-18 14:28przez:
Opublikowano:2015-03-19 00:00przez: Małgorzata Janicka
Zmodyfikowano:2018-01-23 11:03przez: Małgorzata Janicka
Podmiot udostępniający: Małgorzata Janicka
Odwiedziny:15858

Rejestr zmian

  • [2018-01-23 11:03:27]Małgorzata JanickaAktualizacja metryki