Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Zespół do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Zespół do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, poświęcone było opracowaniu założeń do Strategii na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018-2030.

W posiedzeniu, które odbyło się w dniu 1 lutego 2018 r. wzięli udział przedstawiciele poszczególnych ministerstw oraz zaproszeni  przedstawiciele organizacji pozarządowych. Pan Krzysztof Michałkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Pan Mirosław Przewoźnik, Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przedstawili informacje na temat stanu prac nad dokumentem strategicznym. 
Pan Piotr Krasuski, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerswie Inwestycji i Rozwoju przedstawił informację na temat związku rządowego programu „Dostępność Plus – przyjazna Polska 2018-2025” ze Strategią na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018-2030.
W trakcie posiedzenia odbyła się również dyskusja na temat założeń do Strategii z udziałem zaproszonych gości, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2018-02-01 13:13przez:
Opublikowano:2018-02-01 00:00przez: Małgorzata Wenek
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:5862

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.