Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik uczestniczył w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach. Jak co roku z całego powiatu do Myślenic wraz z opiekunami zjechały osoby z niepełnosprawnościami, by wspólnie świętować.

- Pomimo mojej niepełnosprawności czuję się ważny i potrzebny w tym kraju. Życzę każdemu z Was, byście w każdej chwili swojego życia właśnie tak się czuli. Ze swojej strony zapewniam, że robię co w mojej mocy, by nasze potrzeby i oczekiwania były zauważone – powiedział wiceminister Paweł Wdówik.

Wiceminister Paweł Wdówik rozmawiał z przedstawicielami administracji samorządowej oraz instytucji, organizacji i środowisk związanych z działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami w powiecie myślenickim. Odwiedził także Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przeszli na myślenicki Rynek, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne. Osoby z niepełnosprawnościami zaprezentowały swoje pasje i talenty podczas występów artystycznych.

 

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-26 11:57przez:
Opublikowano:2023-05-18 11:58przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Zmodyfikowano:2023-05-26 11:58przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:936

Rejestr zmian

  • [2023-05-26 11:58:13]Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
  • [2023-05-26 11:55:56]Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.