Pełnomocniczka Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Maja Nowak w dniu 24 czerwca br. złożyła rezygnację z pełnionych funkcji, uzasadniając swoją decyzję sytuacją osobistą.
W związku ze złożoną przez Pełnomocniczkę rezygnacją, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk skierowała do Prezesa Rady Ministrów wniosek o odwołanie Mai Nowak z funkcji Sekretarza Stanu w MRPiPS. Wniosek oczekuje na rozpatrzenie.
Obecnie Maja Nowak przebywa na urlopie. Do czasu powołania nowego Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych nadzór nad sprawami osób z niepełnosprawnościami w Ministerstwie sprawuje Podsekretarz Stanu Katarzyna Nowakowska.

