Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rada Nadzorcza PFRON powołana. Paweł Wdówik jej prezesem.

Przejdź do - Rada Nadzorcza PFRON powołana. Paweł Wdówik jej prezesem.

Inicjowanie, opiniowanie i zatwierdzanie programów służących rehabilitacji zawodowej i integracji społecznej osób niepełnosprawnych to kluczowe zadanie Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W piątek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste powołanie członków Rady Nadzorczej PFRON na kadencję 2020-2023. Prezesem Rady został Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny oraz pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych.

10 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Rada Nadzorcza PFRON powołana. Paweł Wdówik jej prezesem.

Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Przejdź do - Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Nabór do Rady Nadzorczej PFRON

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, działając na podstawie § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 marca 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu powoływania oraz odwoływania członków Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także szczegółowych zasad działania Rady Nadzorczej i szkolenia jej członków oraz wysokości ich wynagrodzenia za udział w posiedzeniach Rady (Dz. U. z 1998 r. Nr 45, poz. 276 ze zm.) zaprasza do zgłaszania kandydatów na członków Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

5 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Nabór do Rady Nadzorczej PFRON

Konferencja „Europejski Dzień Osób Niepełnosprawnych” – 28–29 listopada

W dniach 28 – 29 listopada br. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Państw Członkowskich Unii Europejskiej oraz organizacji pozarządowych reprezentujących interesy osób niepełnosprawnych spotkali się w Brukseli na konferencji zorganizowanej w związku z obchodami Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

4 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Konferencja „Europejski Dzień Osób Niepełnosprawnych” – 28–29 listopada

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983–1992).
Wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu radości w codziennym życiu. Niech w realizacji marzeń i planów oraz osiąganiu wyznaczonych celów zawsze towarzyszy Państwu uśmiech i życzliwość.

3 grudnia 2019

Ogłoszenie o planie wsparcia na 2020 rok

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 11  ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2192, z 2019 r. poz. 1622, 1696.) ogłasza roczny plan działania na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych na 2020 rok.

29 listopada 2019
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o planie wsparcia na 2020 rok

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-19
Data publikacji:2015-03-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:89639