Zespół do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 lutego 2018

Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, poświęcone było opracowaniu założeń do Strategii na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018-2030.

W posiedzeniu, które odbyło się w dniu 1 lutego 2018 r. wzięli udział przedstawiciele poszczególnych ministerstw oraz zaproszeni  przedstawiciele organizacji pozarządowych. Pan Krzysztof Michałkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Pan Mirosław Przewoźnik, Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych przedstawili informacje na temat stanu prac nad dokumentem strategicznym. 
Pan Piotr Krasuski, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerswie Inwestycji i Rozwoju przedstawił informację na temat związku rządowego programu „Dostępność Plus – przyjazna Polska 2018-2025” ze Strategią na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018-2030.
W trakcie posiedzenia odbyła się również dyskusja na temat założeń do Strategii z udziałem zaproszonych gości, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pan Dyrektor Mirosław Przewożnik, Pan Minister Krzysztof Michałkiewicz, Pan Dyrektor Michał Pelczarski

  Pan Dyrektor Mirosław Przewożnik, Pan Minister Krzysztof Michałkiewicz, Pan Dyrektor Michał Pelczarski

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy spotkania

  Uczestnicy spotkania

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy spotkania

  Uczestnicy spotkania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-01
Data publikacji:2018-02-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Wenek
Liczba odwiedzin:3653