Rada Dostępności zainaugurowała swoją działalność

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 lutego 2019

W poniedziałek 25 lutego 2019 swoją działalność zainaugurowała Rada Dostępności.  Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Pan Michał Pelczarski, jako przedstawiciel Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odebrał z rąk Ministra Inwestycji i Rozwoju, Pana Jerzego Kwiecińskiego, nominację na członka Rady. Członkiem Rady jako Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest też Sekretarz Stanu w MRPiPS, Pan Krzysztof Michałkiewicz.

Rada Dostępności została powołana 20 grudnia 2018 r. jako organ pomocniczy Ministra Inwestycji i Rozwoju. W skład Rady wchodzą przedstawiciele instytucji rządowych i organizacji zajmujących się tematem dostępności i niepełnosprawności, przedstawiciele sektora nauki i biznesu oraz eksperci ds. dostępności.


Do głównych zadań Rady należy rekomendowanie najlepszych rozwiązań w celu poprawy dostępności oraz przygotowanie systemu certyfikacji i akredytacji podmiotów działających na rzecz dostępności.

W Radzie Dostępności zasiadają również przedstawiciele Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych: Pan Robert Jagodziński i Pan Marek Kalbarczyk.

Członkiem Rady jest także Prezes Zarządu PFRON, Pani Marlena Maląg.

Tematem pierwszego posiedzenia był stan prac nad Programem Dostępność Plus oraz omówienie postępów w procesie legislacyjnym projektu ustawy o dostępności.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie widok sali z uczestnikami inauguracyjnego posiedzenia Rady Dostępności

    widok sali z uczestnikami inauguracyjnego posiedzenia Rady Dostępności

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Małgorzata Wenek
Data utworzenia:2019-02-26
Data publikacji:2019-02-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Wenek
Liczba odwiedzin:695