Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne" (edycja 2023)

Nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne" (edycja 2023)

Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków na realizację zadania z zakresu wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego w 2023 r.

Głównym celem Programu jest stworzenie warunków do niezależnego życia i funkcjonowania dorosłym osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie i zapewnienie funkcjonowania placówek pobytu dziennego lub całodobowego.

Na realizację zadań w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”, Minister Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczy z Funduszu Solidarnościowego w roku 2023 – 60 mln zł.

Wnioski składane są w wersji elektronicznej z wykorzystaniem Generatora Funduszu Solidarnościowego, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych w systemie użytkowników.

Generator dostępny będzie od dnia 28.06.2023 pod adresem url: https://bfs.mrips.gov.pl

Pytania i wątpliwości dotyczące obsługi generatora kierować należy za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce „pomoc” lub bezpośrednio na adres e-mail: administrator@bfs.mrips.gov.pl.

Pytania merytoryczne odnoszące się do zapisów dokumentacji konkursowej Programu Centra Opiekuńczo-Mieszkalne (edycja 2023) należy kierować na adres e-mail: sekretariat.bfs@mrips.gov.pl.

Gmina/powiat składa wniosek do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego (załącznik nr 1 lub 1a do Programu):

  1. w zakresie Modułu I - w terminie od dnia 26 czerwca 2023 r. do dnia 16 sierpnia 2023 r.
  2. w zakresie Modułu II - w terminie od dnia 26 czerwca 2023 r. – nabór ciągły.

Wojewoda, po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy/powiaty, sporządza (odrębną dla Modułu I i Modułu II) listę rekomendowanych wniosków do finansowania w ramach Programu (załączniki nr 3 oraz 2 lub 2a do Programu):

  1. w zakresie Modułu I - w terminie do dnia 15 września 2023 r.
  2. w zakresie Modułu II - w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku od gminy/powiatu.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-06-27 12:15przez:
Opublikowano:2023-06-27 14:05przez: Mariusz Marciniak-Grodecki
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:7772

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.