Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne" (edycja 2024)

Nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne" (edycja 2024)

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków na realizację zadania z zakresu wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego w 2024 r.

Głównym celem Programu jest stworzenie warunków do niezależnego życia i funkcjonowania dorosłym osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie i zapewnienie funkcjonowania placówek pobytu dziennego lub całodobowego.

Na realizację zadań w ramach Programu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy z Funduszu Solidarnościowego w roku 2024 – 30 mln zł.

Wnioski składane są w wersji elektronicznej z wykorzystaniem Generatora Funduszu Solidarnościowego. Generator jest aplikacją webową, dostępną na stronie internetowej bfs.mrips.gov.pl dla zarejestrowanych w systemie użytkowników.

Pytania i wątpliwości dotyczące obsługi generatora kierować należy za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce „pomoc” lub bezpośrednio na adres e-mail: administrator@bfs.mrips.gov.pl. Instrukcja obsługi Generatora stanowi załącznik nr 11 do Programu.

Pytania merytoryczne odnoszące się do zapisów dokumentacji konkursowej Programu Centra Opiekuńczo-Mieszkalne (edycja 2024) należy kierować na adres e-mail: sekretariat.bon@mrips.gov.pl.

Uwaga! Informujemy również, że od dnia 01.07.2024 r. możliwa jest rejestracja w Generatorze, a o uruchomieniu możliwości składania wniosku poprzez Generator poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Gmina/powiat składa wniosek do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego (załącznik nr 1 albo załącznik nr 1a do Programu):

  1. w zakresie Modułu I ‒ w terminie od dnia 1 lipca 2024 r. do dnia 16 sierpnia 2024 r.;
  2. w zakresie Modułu II ‒ w terminie od dnia 1 lipca 2024 r. – nabór ciągły.

Wojewoda, po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy/powiaty, sporządza (odrębną dla modułu I i modułu II) listę rekomendowanych wniosków do finansowania w ramach Programu (załącznik nr 3 do Programu) i przekazuje ją do Ministra wraz z wnioskiem/aktualizacją wniosku wojewody na środki finansowe z Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne" w ramach Funduszu Solidarnościowego - moduł I - utworzenie obiektu Centrum, tzw. bazy lokalowej i jej wyposażenie (załącznik nr 2 do Programu) albo wnioskiem/aktualizacją wniosku wojewody na środki finansowe z Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne" w ramach Funduszu Solidarnościowego - moduł II – funkcjonowanie Centrum (załącznik nr 2a do Programu):

  1. w zakresie modułu I ‒ w terminie do dnia 16 września 2024 r.;
  2. w zakresie modułu II ‒ w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku od gminy/powiatu.

Pliki do pobrania

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-07-01 14:02przez:
Opublikowano:2024-07-01 14:15przez: Mariusz Marciniak-Grodecki
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:3059

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.