Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - 17. Małopolski Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

Osoby z niepełnosprawnościami na scenie

17. Małopolski Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

Do 31 marca można przesyłać zgłoszenia do udziału w 17. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Formularz oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 22 – 24 maja 2024 roku.

Jeśli potrafisz śpiewać i lubisz występować na scenie - mamy coś dla Ciebie! Na początek warsztaty z najlepszymi polskimi artystami, dzień później próby z orkiestrą festiwalową
i wreszcie przesłuchania konkursowe. A jeśli znajdziesz się w gronie laureatów, zaśpiewasz na Gali Festiwalowej. Zdobywcy Grand Prix nagrają profesjonalny teledysk – to nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego. Nie zwlekaj, prześlij swoje zgłoszenie!

To mogą być Twoje magiczne trzy dni…

Organizatorzy zapraszają do świata dźwięków i emocji, gdzie muzyka staje się mostem, łączącym serca i umysły! Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” to niezwykłe wydarzenie, które przekracza granice, łącząc artystów pełnosprawnych
z niepełnosprawnymi w jednym harmonijnym brzmieniu.

Jak to się odbywa?

Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach – integracyjny duet muzyczny, zespół
i kabaret. Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów w parach uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

Występy na festiwalowej scenie to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie talenty kwitną niezależnie od ograniczeń. Wraz z dźwiękami płynie przesłanie tolerancji i akceptacji, bo w festiwalowym świecie każdy głos jest ważny, każda melodia ma swoje piękno, a każdy uczestnik festiwalu wnosi niepowtarzalny kawałek siebie.

Jak zgłosić swój udział?

Wystarczy wypełnić formularz i dołączyć próbkę swoich zdolności wokalnych. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca. Nie zwlekaj, już dziś wypełnij zgłoszenie! Kolejność ma znaczenie przy kwalifikacjach.

***

Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” powstał w 2008 roku. Początkowo było to wydarzenie artystyczne obejmujące zasięgiem województwo małopolskie. Z biegiem lat zgłoszenia zaczęły spływać z całej Polski oraz zagranicy. Kopia festiwalu powstała w Saarlouis (Niemcy).

W gronie artystów prowadzących warsztaty i jurorów na przestrzeni szesnastu lat byli m.in.  Adrianna Biedrzyńska, Halina Frąckowiak, Majka Jeżowska, Halina Mlynkova, Ania Rusowicz, Izabela Trojanowska, Alicja Węgorzewska, Artur Barciś, Janusz „Yanina” Iwański, Robert Janowski, Paweł Królikowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Maurycy Polaski, Stanisław Sojka, Wojciech Sokolnicki, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi i oczywiście związany z festiwalem od pierwszej edycji Marek Piekarczyk.

Jak wyglądały próby, warsztaty i przesłuchania konkursowe? To wszystko można zobaczyć w reportażach i materiałach emitowanych w programach informacyjnych. Wszystko jest dostępne w zakładce „media” na stronie: www.festiwal.bochnia.pl.

Festiwalowi od wielu lat patronuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser- Duda.

 

Organizator: Stowarzyszenie „Kropla Dobroci”

Współpraca: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Bochni

Partner Główny: Województwo Małopolska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-02-26 11:44przez:
Opublikowano:2024-02-26 11:47przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Zmodyfikowano:2024-02-26 11:44przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:4953

Rejestr zmian

  • [2024-02-26 11:44:14]Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
  • [2024-02-26 11:42:46]Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.