Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Dokumenty Międzynarodowej Organizacji Pracy

Dokumenty Międzynarodowej Organizacji Pracy

Tekst "Kodeksu Postępowania - Zarządzanie Niepełnosprawnością w Miejscu Pracy" oraz informacje o nim.

Kodeks Postępowania - Zarządzanie Niepełnosprawnością w Miejscu Pracy

Kodeks Postępowania - Zarządzanie Niepełnosprawnością w Miejscu Pracy jest dokumentem Międzynarodowej Organizacji Pracy, przyjętym przez Trójstronne Spotkanie Ekspertów i Radę Administracyjną Międzynarodowego Biura Pracy w Genewie.

Kodeks ten jest przede wszystkim poradnikiem dla pracodawców, informującym jak przeprowadzać rekrutację osób niepełnosprawnych i jak utrzymać w zatrudnieniu osoby, które stały się niepełnosprawne w okresie zatrudnienia.

Kodeks adresowany jest również do organów władzy, organizacji pracowniczych i do indywidualnych osób niepełnosprawnych. Wiele przeszkód, jakie osoby niepełnosprawne napotykają przy poszukiwaniu pracy i w miejscy pracy wynikają w większym stopniu z barier społecznych niż z faktycznej niezdolności do wykonywania pracy.

Kodeks Postępowania - Zarządzanie Niepełnosprawnością w Miejscu Pracy jest wyrazem rosnącego przekonania, iż niepełnosprawni pracownicy wnoszą cenny wkład w rozwój przedsiębiorstw oraz gospodarki narodowej.

Kodeks Postępowania - Zarządzanie Niepełnosprawnością w Miejscu Pracy pdf 454 kb

KONWENCJA Nr 159 MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PRACY dotycząca rehabilitacji zawodowej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych przyjęta w Genewie dnia 20 czerwca 1983 r. (Dz. U. z dnia 18 marca 2005 r.) pdf 170 kb

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-04-28 14:10przez:
Opublikowano:2015-04-24 00:00przez: Małgorzata Janicka
Zmodyfikowano:2018-01-23 10:50przez: Małgorzata Janicka
Podmiot udostępniający: Małgorzata Janicka
Odwiedziny:17668

Rejestr zmian

  • [2018-01-23 10:50:18]Małgorzata JanickaAktualizacja metryki