Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Międzynarodowa konferencja: ,,30 lat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Międzynarodowa konferencja: ,,30 lat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Logo konferencji PFRON

Międzynarodowa konferencja: ,,30 lat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych- przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Miejsce: budynek Centrum Transferu Wiedzy (sala CTW  408)  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, platforma internetowa.

Data: 13,14 października 2021 r. (środa, czwartek)

Organizatorzy: PFRON w partnerstwie z Biurem Pełnomocnika rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON), KUL.

Celem konferencji jest prezentacja zagadnień dotyczących kwestii rehabilitacji społeczno- zawodowej oraz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w kontekście  30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Strategii Na rzecz Osób Niepełnosprawnych.  Ma ona tez służyć wymianie poglądów na temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków niepełnosprawności we współczesnym świecie oraz propozycji rozwiązań w zakresie aktywizacji.  Ponadto, założeniem organizatorów jest wzrost świadomości społecznej w obszarze dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w odniesieniu do rozwiązań polskich i międzynarodowych.

Tematyka konferencji obejmuje obszary  dotyczące ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków niepełnosprawności w aspekcie 30-letniej działalności Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to kolejna już edycja konferencji organizowanej wspólnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Dotychczasowe konferencje poświęcone były „Realizacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”.

Przedmiotem rozważań tegorocznej konferencji będą tematy związane z aktywizacją zawodową oraz rehabilitacją społeczno-zawodową, dostępnością cyfrową, architektoniczną oraz informacyjno-komunikacyjną.

Zaproszeni goście zagraniczni z Australii, Stanów Zjednoczonych, Indii, Chin, Norwegii, Belgii, Niemiec oraz Szwajcarii zaprezentują szerokie spektrum doświadczeń w zakresie systemowych rozwiązań wsparcia osób niepełnosprawnych od projektowania uniwersalnego do zabezpieczenia społecznego.

Naukowcy i praktycy z Polski spojrzą na temat rehabilitacji społeczno- zawodowej w kontekście stojących przed nią wyzwań oraz możliwości, a także odniosą się do tematu dostępności w kontekście różnych rodzajów niepełnosprawności.

Tematyka konferencji z uwagi na swój interdyscyplinarny charakter wpisuje się w następujące dziedziny nauki i dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne, nauki o zdrowiu, nauki medyczne, nauki o kulturze i religii, nauki społeczne czy humanistyczne, architektura i urbanistyka, nauki o komunikacji społecznej i mediach.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowiska akademickiego i medycznego, oraz osób niepełnosprawnych, środowiska organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, władz centralnych, lokalnych i regionalnych, a także reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką osób niepełnosprawnych we współczesnym świecie.

Językiem konferencji jest język polski i angielski.

Konferencja będzie organizowana w sposób hybrydowy tj. za pośrednictwem Internetu oraz stacjonarnie w auli KUL.

Zapraszamy już dziś do rejestracji na konferencję - formularz rejestracyjny

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-10-11 08:19przez:
Opublikowano:2021-10-11 08:20przez: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:375

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.